Uygulamalarımız

Uygulamalarımız

Uygulamalarımız
01 Kasım 2021

YAPILACAK İŞLEMLER

1.  Uygulama öncesi tüm gereken yüzeyler naylonlanarak tüm çevre korumaya alınacaktır
2. Uygulama yapılacak olan cephelere çakma dübel, M12 saplama tij ve kelepçeler yardımı ile demir iş iskelesi kurulacak.
3. Yalıtım malzemesi olarak AUSTROTHERM NEOPOR 16 kg / m3 4 cm Mantoloma GRİ % 100 KARBONLU ısı yalıtım plakaları, özel EUROCEMENT yapıştırma harcı ile m2 ye yaklaşık 5 kg sarfiyat ile duvara yapıştırılır.
4. Yapışmış ısı yalıtım levhaları STAR PLASTİK marka özel Plastik Çivili Dübeller aracılığı ile duvara mekanik olarak da tespitlenir.
5. Bina köşelerinde ve gereken yerlerde STAR PLASTİK kenar profili ile takviye yapılarak m2’de yaklaşık 5 kg özel  EUROCEMENT sıva harcı ile sıva yapılırken aynı zamanda ALKALİLERE DAYANIMLI  160 gr / m2 sıva filesi uygulaması tüm duvara yapılır.
6. Son kat sıva üzerine homojenliği sağlamak için EUROCEMENT astar uygulaması yapılacaktır.
7. Astar üzerine EUROCEMENT Mineral Esaslı dekoratif kaplama 1,5 mm kalınlıkta (2,5–2,75 kg/m2) dekoratif kaplama uygulaması mala ile yapılacaktır.
8. Son kat dekoratif kaplama üzerine silikon esaslı FİLLİ BOYA AMPHİSİLAN markalı difüzyona açık  boya uygulaması yapılacak ve cephe sonlanacaktır.
 

SİSTEM FARKLARI ve OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERİ:

Sistemde kullanılacak olan tüm malzemelerin garanti belgeleri ve TSE’leri olmak zorundadır.
Sistem Yapıştırıcı ve Sıva: EPS’nin yapıştırıcıya mukavemeti 13,6 ton/m2 – EPS’nin betona mukavemeti 56 ton /m2 minimum olmalıdır. İçerisinde özel polimer bağlayıcı ve su itici özelliği olan katkılar bulunmalıdır.
Sistem NEOPOR: 16 kg/m3 yoğunlukta yeterli derecede şişirilmiş BASF hammaddesinde üretilmiş büyük tanecikli malzemeden oluşmalıdır, boyutsal stabilitesini tamamlamış olmalıdır, geri dönüşümsüz hammaddeden üretilmiş mamül olmalıdır.
Sistem Dübel: Firmamız tavsiyesi dübelin duvarda rahatça açılabilmesi ve tam olarak duvara tutunabilmesi için plastik çivili üretici tavsiyeli dübeller kullanılmasıdır.
Sistem File: Alkalilere dayanıklı üzeri reçine kaplı zaman içerisinde mukavemetini kaybetmeyen dış etkenler yüzünden yok olmayan özel ithal filedir.Piyasadaki bir takım yerli ve Çin fileleri gibi herhangi bir oynamada yırtılan dirençsiz ve ucuz imalat bir file olmamalıdır.
Sistem Astar ve Dekoratif Kaplama: Buhar geçirgenliği olan içerisinde bulunan agregalar nedeni ile bağlayıcı özelliği çimento bazlı dekoratif minimum sarfiyatı 2,5 kg olan malzeme olmalıdır.
Sistem Boya: Akrilik veya silikon esaslı piyasada bulunan Ana üreticilerden birinden temin edilmiş kaliteli bir boya olmalıdır.
Sistem Köşe Profili: Ana taşıyıcı köşelerde özel PVC den mamul üzeri donatı filesi kaplı köşebentler kullanılacaktır, dolayısı ile herhangi bir çatlama riski olmayacaktır.
Diğer tüm köşelerde PVC veya Alüminyumdan mamül köşe profilleri kullanılmalıdır.

SİSTEMİN AVANTAJLARI:

— Dıştan duvar çözümü binaların yalıtılarak korunması için geliştirilmiş bir mantolama sistemidir.
— Dıştan duvar çözümü her türlü yapılarda ilave bir önlem almadan rahatlıkla uygulanabilir.
Tüm dünyada sistemin ilk amacı yapı fiziğinin korunarak betonun içerisindeki donatının korozyona uğramamasını sağlamaktır. Bu şu anlama gelmektedir; yapılarda sürekli oluşan ısı transferi nedeni ile binalarının duvarlarında bulunan demir donatılar sürekli olarak korozyona uğramakta dolayısı ile demir donatı yani binanın taşıyıcıları paslanmakta ve incelmektedir. Dışardan yapılacak mantolama sistemi ile bu ısı transferinden dolayı olan yoğuşma kesilecek ve demir donatının paslanması ve çürümesi engellenecektir.
— Bina dış kabuğu sıcak tarafta kalacağından, bakım ve onarım işleri azalır, bina ömrü uzar. Binayı dıştan komple sardığı için ısı kaçaklarını önler, rutubetsiz, homojen ısı dağılımına sahip, konforlu yaşam koşulları sağlar.
— Isıtma ve soğutma giderlerinde % 50 ‘ye varan tasarruf sağladığı için yapılan yatırımı 3 ila 4 sene içersinde amorti eder.
— Bu sayede yani yapılan binalarda ısıtma ve soğutma tesisatı daha düşük kapasiteli kurulabileceğinden ilk yatırım maliyeti düşük olur.
— Nefes alan bina fiziğine uygun, sağlıklı bir dış cephe kaplaması sunar.
— Daha az yakıt tüketimi sayesinde hava kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunur.
— Bu konfora sahip yapılarda, ısı kaçakları önlendiği için yaşama alanı kış mevsiminde daha çabuk ve kolay ısınır, yaz mevsiminde ise daha çabuk ve kolay serinletilebilir.
 

DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİ VE DETAY NOKTA UYGULAMALARI

Çalışan tüm elemanlar Sigortalı olacaktır, her türlü iş kazasına karşın İş yeri açtırma işlemleri için çalışma bakanlığı ile gerekli yazılı işlemler yapılacaktır.
Uygulama öncesi tüm gereken yüzeyler temiz tutulmak amaçlı olarak naylon serilmesi yöntemi ile kaplanacaktır.
Çatı konsol altı çıkmalar ileride oluşabilecek çatlama risklerine karşı kiremit altına kadar fileli sıva ve kaplama yapılacaktır.
Mermer denizlik altları mesafesi kurtarmayacağı için PVC den mamul denizlik altı uzatma profilleri kullanılarak yeni bir damlalık ve denizlik altı elemanı teşkil edilecektir.
Mantoloma esnasında iniş boruları söküleceği için ve eski oldukları için birçoğu kırılacak ve zarar görecektir bu sebep ile tavsiyemiz yenilerinin yönetim tarafından alınması ve yeni iniş boruları takılmasıdır.  
Pencere merkez içleri dönüşlerinde ile dönüş sağlanacak ve ısı yalıtım plakaları sabit olan panjur profillerine tutturulacak ve sonlamaları mastik ile yapılacaktır tüm mantoloma bitişlerinde mastik ile sonlama yapılması ve mantoloma bitişlerinin açıkta kalmaması çok önemlidir.
Uygulama esnasında bina da oluşmuş olan hatalı   ( düzensiz ve çarpık köşeler , ipinde olmayan noktalar ) düzeltilecek ve düzgün bir yeni satıh elde edilecektir.
Ekipler işverenin gösterdiği yönetim binasında kalacak , çıkışlarında tüm oda boyanacak ve temiz olarak teslim edilecektir. Uygulama esnasında BİRDAL İNŞAAT şantiye şefi tam gün işin başında olacaktır , Cephe bir binanın sadece dış görüntüsü değildir, cephenin konutu dış faktörlere karşı koruyabilmesi için belirli bazı kriterleri sağlıyor olması gerekir.
Aynı insan vücudundaki deri gibi, binada da binanın cephesi çok yönlü bir koruma işlevi üstlenmektedir: cephe binanın hem “nefes almasını” hem de “korunmasını” sağlamalıdır. Tabi binanın dış görünümü de önemlidir, bu anlamda binanın cephesi binanın bir tür kartviziti gibi görülmelidir.
Cephe yağmur ve sıçrayan sulardan uzak tutulmalı, buna karşın içerideki nem dışarıya atılabilmelidir. Sıcaklıkta meydana gelen oynamalar ve 50°C’ye varan değişiklikler cephenin yapısı üzerine sürekli yük getirmektedirler.
Bir konuttaki yaşam kalitesini etkileyen hayati faktörlerden biri de iç mekânın iklimidir. İç mekan sıcaklığını sabit tutmak üzere kontrol etmek – yazın soğutma fonksiyonun ve kışın da ısı yalıtımının sağlanması – bina cephesinin başlıca görevleridir.
Cephenin bu görevlerini etkin olarak yerine getirip getirmediği, ısı ve diğer giderlerin seviyesinin yanı sıra, nem veya küf nedeniyle katlanılan tamirat işleri sonucunda meydana çıkar.
Farklı uygulamalar ve farklı cephe alt katmanları için farklı özel malzemeler gereklidir. Duvar yapımında en uygun verimi elde etmek için birbiriyle mükemmel uyum sağlayan duvar ve kaplama sistemleri seçilmelidir. Önemli olan, konutun inşasından önce bu konuyla ilgilenmek ve duvarların nasıl temizleneceğine ve yalıtılacağına karar vermektir.

DENİZLİK ALTI PROFİL
 

- Tarifi yapılan bu uygulamanın dışında ek olarak istenebilecek ‘söve,kat silmesi,köşe taşı,dilatasyon,fuga açımı,v.s gibi uygulamalar malzeme ve işçilik bazında ayrı olarak fiyatlandırılacaktır. 
 
 

Sözleşme tarihi itibariyle;

  • Gerekli elektrik ve su ihtiyaçları işveren tarafından karşılanacaktır.
  • Ekipler işverenin göstereceği yerde konaklayacaktır, malzeme depolama sahası işveren tarafından sağlanacaktır.Malzemelerin tamamı BİRDAL İNŞAAT firması garantisi uygulamaların tamamı BİRDAL İNŞAAT firması garantisi altındadır. BİRDAL İNŞAAT firması süpervizörlük hizmeti verecek ve her hafta uygulamayı denetleyecektir.
  • Uygulama esnasında BİRDAL İNŞAAT  şantiye şefi tam gün işin başında olacaktır, BİRDAL İNŞAAT firması ise haftalık veya on beş günlük periyotlar halinde düzenli ziyaretler yapıp olası hata ve yanlışlara karşın gerekli raporlamaları yapacak ve ziyaretlerini gerçekleştirecektir.GARANTİ SÜRESİ 5 ( BEŞ ) SENEDİR VE YAZILI OLARAK VERİLİR .
  • FİRMAMIZ İZODER ÜYESİDİR
  • UYGULAMA % 30 PEŞİN KALANI 12 EŞİT TAKSİT HALİNDE YAPILIR
  • KULLANILAN TÜM MALZEMELER TSE VE CE BELGELİDİR
  • BİNANIZIN ENERJİ KİMLİĞİ FİRMAMIZ TARAFINDAN VERİLECEKTİR.

 


Yorumlarınız

İletişim İçin : Bizi Arayın +90 535 218 92 20 yada
İletişim Formunu doldurun.

whatsapp